Asp w warszawie fotografia


Asp w warszawie fotografia

Rok szkolny: Bieżący, 2016 - 2017, 2015 - 2016, 2014 - 2015, 2013 - 2014, 2012 - 2013, 2011 - 2012, 2010 - 2011

Czerwiec 2018 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018


Natalia:
Nie mam pojęcia, o co chodzi w tym zadaniu! Co mamy odpowiedzieć i jak?
Sebastian:
Co?
Że nie boimy się przyszłości, bo czujemy się do niej przez Was przygotowani. Wiemy, czym jest odpowiedzialność i zdrowy rozsądek. Cenimy wiedzę i doświadczenie, mamy plany i jesteśmy optymistami!
A jak odpowiemy? Śpiewająco!
Tytuł najlepszego ucznia Szkoły Podstawowej otrzymała Zofia Maternowska z klasy V,
Najlepszymi uczniami Gimnazjum zostali: Zofia Syrocka, Mikołaj Drojma i Sebastian Jakubczak,
Nagrodę Radnych Powiatu Bydgoskiego otrzymały Zofia Maternowska i Dominika Andrzejewska,
Tytuł najlepszego absolwenta Gimnazjum otrzymała Zofia Syrocka.
Gratulujemy!
Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!
DP

Czerwiec 2018 - Przepis na udane wakacje

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej
MN

 

Czerwiec 2018 - Podsumowanie innowacji pedagogicznej z biologii

Wraz z końcem roku szkolnego zakończyła się również realizacja innowacji pedagogicznej z biologii „Biologia. Lubię to!”. Przez 9 miesięcy uczniowie klasy II a gimnazjum uczestniczyli w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, których celem było rozwijanie i pogłębianie wiedzy biologicznej poprzez praktyczne działanie, wykształcenie umiejętności planowania, prowadzenia i dokumentowania obserwacji oraz prostych doświadczeń biologicznych a także formułowania wniosków na podstawie ich wyników.
Podsumowaniem innowacji było spotkanie z sympatykiem łowiectwa i ekologii p. Mariuszem Trudnowskim.
MN

Czerwiec 2018 - Zwierzaki i pluszaki

W mijającym roku szkolnym po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Zwierzaki i pluszaki”. Zebraliśmy ponad 100 niepotrzebnych miękkich pluszowych zabawek, które zostały przekazane mieszkańcom Ogrodu zoologicznego w Myślęcinku. Dziękujemy za aktywny udział w zbiórce!
MN

 

Czerwiec 2018 - Program stomatologiczny

Uczniowie z klas I i II uczestniczyli w ogólnopolskim Programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Program ten pomaga wykształcić u dzieci pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej, przekazuje wiedzę dla dzieci i rodziców o budowie zębów, o sposobach i częstotliwości szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.
EL

 

Czerwiec 2018 - Jak chronić się przed kleszczami?

Pielęgniarka Pani Lilla Adamczyk dla uczniów klas I-III przeprowadziła prelekcje na temat: Jak chronić się przed kleszczami podczas wakacyjnych wędrówek i jakie choroby mogą przenosić?

 

Czerwiec 2018 - Dzień Integracji klas I-III

Uczniowie z klas I-III uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych prowadzonych przez animatorów z Grupy T. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele uśmiechów i radości.
Dziękujemy Radzie Rodziców za finansowe wsparcie.
E.L.

Czerwiec 2018 - Wycieczka Wrocław i okolice

Uczniowie z klasy 7 i gimnazjum uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Wrocławia i okolic. We Wrocławiu zwiedziliśmy Ostrów Tumski, podziwialiśmy słynną Panoramę Racławicką, dzieła sztuki w Muzeum Narodowym i wjechaliśmy na wieżę widokową Sky Tower, aby podziwiać panoramę Wrocławia. W kolejnym dniu przejazd do Świdnicy, gdzie zwiedziliśmy Kościół Pokoju, wpisany na listę UNESCO, zamek Książ - jeden z najbardziej malowniczo położonych zamków w Polsce i palmiarnię. W Osówce w Górach Sowich przeszliśmy systemem korytarzy i umocnień Podziemnego Miasta z czasów II wojny światowej. Trzeciego dnia podziwialiśmy Halę Stulecia, Ogród Japoński, jechaliśmy studencką kolejką gondolową- polinką, która kursuje nad Odrą. Zwiedzaliśmy Hydropolis - miejsce, w którym ukazana jest woda z różnych, fascynujących perspektyw, poprzez różne technologie multimedialne. Na koniec zwiedzaliśmy Rynek Główny z największymi zabytkami. Po pysznym obiedzie pełni miłych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Organizatorami wycieczki były E. Lisiecka i I Pinkowska.

Czerwiec 2018 - Kolorowa piłka skacze z piłką skacze przedszkolaczek

We wtorek 19.06.2018 r. przedszkolaki przeżyły przygodę z piłką. Piłka to nieodłączny przyjaciel dziecięcych zabaw. Toteż w Dniu Sportu przedszkolaki mogły się nacieszyć nią dowoli. Każda z grup przedszkolnych przygotowała plakat nawiązujący do tego wydarzenia. Boisko zapełniło się kolorowymi piłkami i uśmiechami na dziecięcych buziach.

Czerwiec 2018 - Wycieczka Samorządu Uczniowskiego do kina

Podsumowaniem tegorocznej działalności Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej była wycieczka do kina Cinema City w Bydgoszczy na film pt.: „Piotruś Królik”. Film opowiada historię przygód Piotrusia Królika i spółki, której główny przekaz brzmi: nie zawsze postępujemy jak należy, ale jeśli w porę to zrozumiemy i przyznamy się do błędów, sytuację można spróbować naprawić. Film zachwycił wszystkich uczestników wycieczki.
MN

 

Czerwiec 2018 - Sukces w konkursie geologicznym

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz dziewiętnasty zorganizował konkurs geologiczno-środowiskowy „Nasza ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. W tym roku kolejną fascynującą podróżą w czasie było odkrywanie tajemnic karbońskich lasów. Oddział Geologii morza PIG-PIB otrzymał prace 241 uczniów z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, reprezentujących 64 szkoły. Jednym z laureatów konkursu został DOMINIK CIĄŻYŃSKI, uczeń klasy IV naszej szkoły, któremu przyznano wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu!
MN

 

Czerwiec 2018 - Bezpieczeństwo w czasie wakacje

W związku ze zbliżającymi się wakacjami i czasem beztroskiego wypoczynku w Szkole Podstawowej w Sicienku zorganizowano „Dzień Profilaktyki”, przyłączając się do akcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Do szkoły zaproszono policjantów z Wydziału Prewencji oraz funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę na wodzie. Celem spotkania policjantów z uczniami i przedszkolakami było uświadomienie młodym ludziom, że podczas mile spędzanych wakacji trzeba również pamiętać o bezpieczeństwie. Asp. Szt. Marcin Hanami przypomniał uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w lesie oraz na podwórku. Poinstruował dzieci, jak bezpiecznie korzystać z akwenów wodnych, gdzie rozsądnie zażywać kąpieli oraz do kogo zwrócić się o pomoc w chwili zagrożenia. Podczas spotkania ze starszymi uczniami, asp. szt. Monika Karska omówiła zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy i innych środków odurzających, a także pouczyła młodzież o odpowiedzialności prawnej wynikającej z czynów karalnych oraz przejawów demoralizacji. Po zakończeniu pogadanek dotyczących bezpieczeństwa, uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję przymierzyć policyjną kamizelkę kuloodporną, zwiedzić radiowóz, a także zapytać o ciekawostki związane z pracą w Policji.
AM

 

Czerwiec 2018 - Gminny konkurs językowo-plastyczny

Maj obfitował w konkursy! Uczniowie klas I-III ze szkół naszej gminy mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie językowo-plastycznym „FUN WITH ENGLISH”. Dotarło do nas aż 18 prac, wszystkie piękne i starannie wykonane. Dzieci wykonały słowniczki obrazkowe języka angielskiego o tematyce ZWIERZĘTA-ANIMALS. Jury wzięło pod uwagę m.in. różnorodność technik, staranność wykonania i poprawność językową. Wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce
Maciej Gąsior-Szkoła Podstawowa w Trzemiętowie
II miejsce
Agnieszka Kątnik kl. II oraz Karol Swietlik kl. III - Szkoła Podstawowa w Sicienku
III miejsce
Maja Banach kl. II oraz Gracjan Czerwiński kl. III - Szkoła Podstawowa w Sicienku
Wyróżnienia:
Klaudia Kruk kl. Ia - Szkoła Podstawowa w Wojnowie, Blanka Szeloch kl. III, Zuzanna Górka kl. III - Szkoła Podstawowa w Trzemiętowie oraz Stanisław Karolczyk kl. II - Szkoła Podstawowa w Sicienku.
GRATULACJE!
Agnieszka Gutowska

Czerwiec 2018 - Sukces w konkursie LOP

7 czerwca br. odbyło się wręczenie nagród laureatom etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego i literackiego dla uczniów wszystkich typów szkół pt.: "Mój las". Celem konkursu było poszerzenie wiedzy przyrodniczo-ekologiczno-leśnej oraz promowanie walorów przyrodniczo-turystycznych polskich lasów. Wśród laureatów konkursu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły – Paweł Bartol z kl. 5 (II miejsce), Mateusz Gawroniak z kl. 4 i Zuzanna Rutkowska z kl. 6 (III miejsce) oraz Katarzyna Wojtulewicz z kl. 7 (wyróżnienie), którzy wykonali albumy pt.: „Runo leśne i jego mieszkańcy". Natomiast uczennica klasy III a gimnazjum – Klaudia Kozłowska została wyróżniona za przygotowanie albumu pt.: „Zwierzęta leśne – sprzymierzeńcy czy szkodniki”.!
Organizatorem konkursu jest Liga Ochrony Przyrody Okręg w Bydgoszczy i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa w Warszawie.!
Gratulujemy!
MN

 

Czerwiec 2018 - Trzymaj formę!

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum naszej szkoły realizowali Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę!", którego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Organizatorem programu jest Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Polska Federacja Producentów Żywności. W ramach programu odbyły się m. in.: pogadanki, dyskusje, prezentacje multimedialne, spotkania z pielęgniarką szkolną, wystawa piramid zdrowego żywienia i 7-dniowych jadłospisów dla 14-latka, "Śniadanie z klasą", akcja plakatowa „W zdrowym ciele – zdrowy duch” i „Wiosną pomyśl o zdrowiu” oraz przedstawienie „Natka szczerbatka”.
MN

Czerwiec 2018 - Bieg po zdrowie

W roku szkolnym 2017/2018 odbyła II edycja Programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej pn. „Bieg po zdrowie, skierowanego do dzieci z IV klas szkół podstawowych, w którym uczestniczyła również nasza szkoła. Program powstał w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas 6 spotkań o charakterze warsztatowym dzieci przeprowadziły wywiady z osobami niepalącymi, policzyły koszty, jakie generuje palenie papierosów, stworzyły komiksy z bohaterami programu – Natalią i Kubą, które zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.
MN

 

Maj 2018 - Jak duzi i mali w przedszkolu świętowali

Dzieci z grup „Gwiazdki”, „Słoneczka” i „Promyczki” zaprosiły rodziców aby zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Wszystko to z okazji Dnia Mamy i Taty. Po części artystycznej, przy zastawionych stołach, rodzinnie świętowano. Także dzieci obchodziły swoje święto w przedszkolu.
Z okazji Dnia Dziecka urządzono przedszkolakom piknik, któremu sprzyjała piękna pogoda. Wesołe nastroje wymalowały się na dziecięcych buziach.

Maj 2018 - Wycieczka do Torunia

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej dnia 23 maja uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Torunia.
Podczas wyjazdu dzieci zwiedziły wystawę w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie miały okazję poznać eksponaty, które rozbudzają ciekawość i pozwalają zrozumieć świat. Następnie w Piernikarni pod 3 koronami własnoręcznie wypiekały pierniki i poznały historię wypieku ciasteczek z przyprawami. Później przebrani w krzyżackie peleryny zwiedzały najważniejsze zabytki Starego Miasta w Toruniu. Na zakończenie wzięły udział w grze miejskiej. Uczestnicy rozwiązywali zadania wg otrzymanych kart pracy, rozpoznając ze zdjęć poznane podczas spaceru z przewodnikiem miejsca. Z pamiątkami i torbą pełną toruńskich pierników wróciliśmy do Sicienka.

Maj 2018 - Projekt edukacyjny z biologii w przedszkolu

W ramach realizacji gimnazjalnego projektu edukacyjnego z biologii „Zwierzęta egzotyczne – oswojona dzikość” uczniowie klasy II a – Mateusz Mazurkiewicz, Marcin Giza, Arkadiusz Modrzejewski oraz Szymon Przybysz, gościli w sicieńskim przedszkolu, gdzie przeprowadzili pogadankę na temat życia i zwyczajów wybranych zwierząt egzotycznych.
Gimnazjaliści bardzo ciekawie opowiedzieli o pająkach, agamach i papugach. Podziw przedszkolaków wzbudziła agama Dino, którą dzieci mogły poobserwować z bliska a nawet pogłaskać, dzięki uprzejmości Mateusza, który hoduje tego sympatycznego gada w domu.
MN

 

Maj 2018 - Wizyta na UKW w Bydgoszczy

24 maja br. uczniowie klasy 4 i 5 SP uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki 2018 - „Złap bakcyla nauki”. W programie znalazł się wykład: „Canis lupus, Vulpes vulpes – wybrane ssaki polskich lasów” (ścieżka przyrodnicza) oraz pokaz „Ciekły azot na własnej skórze” (ścieżka nauk ścisłych). Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki.
Opiekunami wycieczki były p. Monika Noińska-Swiniarska i p. Ilona Biegańska.
MN

 

Maj 2018 - Maraton przedszkolaków

Dnia 16.05.2018r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Sicienku wzięły udział w IV edycji Maratonu Przedszkolaków "Sprintem do maratonu". Gośćmi specjalnymi imprezy były: p. Joanna Kochańska i p. Marlena Golon- biegaczki, które opowiedziały o swojej pasji i zdobytych trofeach. W biegu wzięło udział 61 przedszkolaków. Dzieci pokonały łącznie 900 m i tym samym pomogły w ustanowieniu nowego ogólnopolskiego rekordu IV edycji SPRINTEM DO MARATONU:
- 50036 biegających przedszkolaków,
- 26317.62 przebiegniętych kilometrów,
- 671 placówek biorących udział.
UBIEGŁOROCZNY DYSTANS ZOSTAŁ POBITY o 10668 km.
Bardzo dziękujemy Paniom Marlenie i Asi za pomoc w organizacji imprezy, a także zasponsorowanie medali, które sprawiły dzieciom ogromną radość!!!

Maj 2018 - Turniej Słowa w Sicienku

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Sicienku odbył się powiatowy etap Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”. W zmaganiach recytatorskich wzięło udział 29 uczniów z gminy Sicienko. Jury nie miało łatwego zadania. Na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Bydgoszczy, gminę reprezentować będą uczniowie, których interpretacje najbardziej przypadły do gustu jurorom i publiczności. Należą do nich: Dominika Andrzejewska (Gimnazjum w Sicienku), Patrycja Szczęsna (Gimnazjum w Wojnowie),Klaudia Golon (Szkoła Podstawowa w Sicienku) i Maja Kowalska (Szkoła Podstawowa w Sicienku). Brawa należą się także laureatom drugich i trzecich miejsc oraz wyróżnień. Nagrodzone zostały prezentacje konkursowe Natalii Ciężkiej (Wojnowo), Natalii Śmielak (Sicienko), Leny Łoś (Kruszyn), Zuzanny Rutkowskiej (Sicienko), Marii Kujawa (Samsieczno), Zuzanny Szczepanik (Strzelewo), Zofii Maternowskiej (Sicienko), Karoliny Wiaderkiewicz (Strzelewo), Aleksandry Hulaj (Kruszyn), Anastazji Rochny (Wojnowo), Amelii Kulczyk (Wojnowo), Julii Mazur (Sicienko) i Emilii Witkowskiej (Sicienko).
Konkurs zorganizowały Justyna Gonciarz i Danuta Pałczyńska.

 

Maj 2018 - Jak starożytni tworzymy mity

Trzydzieścioro uczniów klas V szkół podstawowych z terenu gminy Sicienko wzięło udział w Gminnym Konkursie Artystycznym „Pomysł to niesamowity! Jak starożytni tworzymy mity”. Zadaniem młodych autorów było napisanie utworu inspirowanego mitami oraz zilustrowanie go dowolną techniką. Jury oceniało pomysłowość utworu literackiego oraz jego bogactwo językowe, oryginalność i walory artystyczne pracy, poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Magdalena Nabiałkowska (Wojnowo) i Wiktoria Gawlik (Samsieczno), drugie – Nicole Klatecka (Samsieczno) trzecie – Julia Kwiatkowska i Zofia Maternowska. Jury wyróżniło także prace Piotra Witkowskiego i Antoniego Czajki z Wojnowa, Joanny Kaniewskiej, Aleksandry Fons, Antoniego Syrockiego i Pawła Kaźmierkowskiego.
Celem konkursu było rozbudzanie twórczych postaw i wyobraźni uczniów orz rozwijanie talentów literackich i plastycznych piątoklasistów.
Konkurs zorganizowała Justyna Gonciarz.

 

Maj 2018 - Listy do Ziemi

W dniach 9-27 kwietnia br. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce pisali „Listy dla Ziemi”. Głównym elementem akcji jest pisanie listów o tematyce ekologicznej przez młodych ludzi, na specjalnym papierze, wykonanym z makulatury, który dostarcza Fundacja Ekologiczna „ARKA”. Najładniejszy list w naszej szkole napisała Zofia Maternowska z kl. V i weźmie on udział w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejszy „List dla Ziemi” 2018.
MN

 

Kwiecień 2018 - Gratulacje

Serdecznie gratulujemy uczennicom klasy 7 naszej szkoły – JULII OTLEWSKIEJ, AMELII KOWALCZYK, ZUZANNIE WOJNOWSKIEJ i KATARZYNIE WOJTULEWICZ zajęcia III miejsca w V Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej pn.: „Żyjmy w zgodzie z przyrodą”.
BRAWO dziewczyny! Wasza ciężka praca przyniosła wspaniały efekt.
Monika Noińska-Swiniarska

 

Kwiecień 2018 - V Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Z okazji „Dnia Ziemi 2018” w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Żyjmy w zgodzie z przyrodą”.
W sobotę 28 kwietnia br. do Sicienka przyjechało osiem 4-osobowych drużyn uczniowskich ze szkół podstawowych z terenu powiatu bydgoskiego: Strzelewa, Samsieczna, Wojnowa, Sicienka, Trzemiętowa, Osielska, Dobrcza oraz (wyjątkowo) SP 60 z Bydgoszczy, aby sprawdzić swoją wiedzę m. in. z zakresu biologii wybranych gatunków zwierzyny leśnej, gwary łowieckiej, sygnałów łowieckich, tropów zwierząt, znajomości podstawowych gatunków drzew a także podstawowych zagadnień dotyczących ochrony środowiska (segregacja odpadów wg przyjętych standardów). Jedną z konkurencji była także prezentacja twórczości o tematyce ekologicznej.
W jury konkursu zasiedli: p. Aleksandra Szulc – przewodnicząca Komisji Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy, p. Jarosław Chłąd - specjalista Służby Leśnej ds. gospodarki leśnej Nadleśnictwa Bydgoszcz, p. Wojciech Nowak - członek Komisji Współpracy z Młodzieżą Szkolną ORŁ w Bydgoszczy oraz p. Anna Cetnarowska – sołtys Sołectwa Sicienko.
Celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży roli ochrony przyrody, stworzenie możliwości zdobywania wiedzy w praktyce, kształtowanie właściwych postaw, wartości i przekonań.
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Samsiecznie (opiekun: Elżbieta Mikołajczyk), II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wojnowie (opiekun: Magdalena Ciążyńska), III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sicienku (opiekun: Monika Noińska-Swiniarska).
Tegoroczna edycja konkursu została wzbogacona o piknik ekologiczny „Żyjmy w zgodzie z przyrodą”, który obejmował m. in. występy artystyczne uczniów ze szkół powiatu bydgoskiego, występ Zespołu „Wrzos” i Zespołu „Łoszaki”, koncert sygnalistów, pokaz sokolnictwa, pokaz wabiarza, pokaz kynologiczny, stoiska edukacji ekologiczno-przyrodniczej, pokaz etnograficzny, konkurs wiedzy ekologiczno-łowieckiej dla publiczności z atrakcyjnymi nagrodami a także poczęstunek dla wszystkich.
Konkurs oraz piknik odbyły się pod patronatem Starosty Bydgoskiego oraz Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Bydgoszczy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sicienku.
Wszystkim uczestnikom konkursu oraz pikniku dziękujemy za przybycie i udaną zabawę.
MN
Link do filmiku z przebiegu konkursu

Kwiecień 2018 - Konkurs „Zwierzęta polskich lasów”

Z okazji Dnia Ziemi 2018 nasza szkoła wraz z Komisją Współpracy z Młodzieżą Szkolną Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy zorganizowała powiatowy konkurs plastyczny, polegający na przygotowaniu przez uczniów klas 4-7 szkół podstawowych indywidualnej pracy pt. „Zwierzęta polskich lasów”. Spośród 94 nadesłanych prac, po długich naradach, jury przyznało następujące nagrody:
I miejsce – Magdalena Nabiałkowska SP w Wojnowie
II miejsce – Jakub Olwig SP w Trzemiętowie
III miejsce – Damian Bobrowski w Trzemiętowie
WYRÓŻNIENIA - Katarzyna Wojtulewicz - SP w Sicienku, Martyna Nadolna - SP w Dobrczu, Zuzanna Wojnowska - SP w Sicienku, Natalia Kaczmarek - SP w Osielsku, Roksana Przybylska - SP w Sicienku, Aleksandra Fons - SP w Sicienku, Julia Bochat - SP w Strzelewie, Nadia Siewert - SP w Osielsku, Zuzanna Langner - SP w Sicienku, Wiktoria Filipczuk - SP w Strzelewie, Paweł Kaźmierkowski - SP w Sicienku, Jakub Jabłoński - SP w Wojnowie.
Wręczenie nagród odbyło się 28 kwietnia 2018 r. podczas pikniku ekologicznego „Żyjmy w zgodzie z przyrodą” w Sicienku. Gratulujemy!
MN

Kwiecień 2018 - Gminny Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

Z dumą informujemy, że 10 kwietnia 2018 r. drużyna reprezentująca nasze przedszkole w składzie Kinga Zwiewka (grupa "Słoneczka"), Filip Ciążyński i Kacper Lewandowski (grupa "Promyczki") wywalczyła I miejsce w Gminnym Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczny przedszkolak". W konkursie wzięły udział drużyny z Sicienka (I miejsce) , Strzelewa (II miejsce) Wojnowa i Samsieczna (Ex æquo III miejsce), Kruszyna (wyróżnienie).
Zwycięzcom GRATULUJEMY!

Kwiecień 2018 - LISTY DLA ZIEMI

11 kwietnia startuje największa akcja edukacji ekologicznej od hasłem LISTY DLA ZIEMI, w której uczestniczy ponad 150 tysięcy osób.
Zapraszamy do udziału.


Marzec 2018 - Turniej piłki siatkowej dla szkół gimnazjalnych

28 marca odbył się „Turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych dla szkół gimnazjalnych o puchar dyrektora ZS24 w Bydgoszczy”. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn które zostały podzielone na 2 grupy po 4 i 4 zespoły, w grupach grano systemem każdy z każdym.
Wyniki meczów w grupie:
Gim 47: Gim 32 0-2 Gim 32: Gim Sicienko 0-2
Gim Sicienko: Gim 31 2-0 Gim 31: Gim 32 2-0
Gim Sicienko: Gim 47 2-0 Gim 47: Gim 31 0-2
Po rozegraniu meczy w grupie nasza drużyna awansowała z 1 miejsca do półfinału, w którym przegraliśmy z zespołem Gim nr 34 0-2, a w meczu o 3 miejsce nasza drużyna wygrała w gospodarzem turnieju tj Gim nr 31 2-0 w setach i 3 miejsce w turnieju stało się faktem.
Był to udany turniej, nasza drużyna pewnie wygrywała mecze i nie straciła nawet seta, ale w półfinale zagraliśmy słabszy mecz i go przegraliśmy i musieliśmy walczyć w następnym meczu o 3 miejsce, w którym spokojnie wygraliśmy.
Skład drużyny chłopców:
Adrian Bielawski, Jakub Noga, Jakub Banaszak, Marcin Lewandowski, Patryk Wawrzyniak, Maja Janiszewska, Asia Bruska, Michalina Kaczmar i Mikołaj Drojma.

 

Marzec 2018 - Turniej halowej piłki nożnej dla szkół gimnazjalnych

26 marca odbył się „Turniej halowej piłki nożnej dla szkół gimnazjalnych o puchar dyrektora ZS 24 w Bydgoszczy”. W turnieju uczestniczyło 7 drużyn które zostały podzielone na 2 grupy po 4 i 3 zespoły, w grupach grano systemem każdy z każdym. Wyniki meczów w grupie:
Gim 47: Gim 31 0-2 Gim 47: Gim Sicienko 1-4
Gim Sicienko: Gim 31 5-1
Po rozegraniu meczy w grupie nasza drużyna awansowała z 1 miejsca do półfinału, w którym wygraliśmy z zespołem Gim nr 34 3-0, a w meczu o 1 miejsce nasza drużyna przegrała z Białymi Błotami 6-4 i zajeliśmy 2 miejsce w turnieju.
Był to udany turniej, nasz bramkarz Wojtek Bednarek został uznany najlepszym bramkarzem turnieju i dostał pamiątkową statuetkę i osobisty prezent.
Bramki dla naszej drużyny strzelali:
M. Lewandowski - 7, J. Banaszak - 4, A. Bielawski i H. Jasinski po 2, i J. Noga - 1 bramkę
Skład drużyny chłopców:
Adrian Bielawski, Jakub Noga, Jakub Banaszak, Marcin Lewandowski, Kacper Szmanda, Patryk Wawrzyniak, Jakub Piekarski, Mateusz Zybała, Hubert Jasinski, Wojtek Bednarek i Dawid Krasulak.

Marzec 2018 - Konkurs geologiczny

Oddział Geologii Morza Państwowego Instytutu Geologicznego w Gdańsku zorganizował regionalną część Ogólnopolskiego i Polsko-Litewskiego konkursu geologiczno - środowiskowego pn: „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, odbywającego się w 2018 roku pod hasłem: „Tajemnice karbońskich lasów”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej bogactwo zieleni, bujną egzotyczną roślinność i bezlik żywego stworzenia żyjącego przed 300 milionami lat w „zielonym świecie”. Listę laureatów finału regionalnego poznamy w maju.
MN

Marzec 2018 - Warsztaty w przedszkolu

W dniu 12.01.2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty „Malowanie na wodzie” , w których brały udział dzieci z wszystkich grup. Przedszkolaki poznały nową metodę malarstwa jaką jest Ebru. Dzieci wykonały dwie prace plastyczne za pomocą poznanej techniki. Powstały piękne, niepowtarzalne prace, ponieważ raz powstały wzór jest nie możliwy do skopiowania.
W dniu 23.03.2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Na zajęciach dzieci dowiedziały się co to jest glina, jak powstaje, jakie daje możliwości, poznały jedną z technik lepienia z gliny. Podczas warsztatów dzieci lepiły naczynia bądź rzeźby poznaną techniką. W warsztatach brały udział dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

Marzec 2018 - Festiwal „Q-mam swój zawód”

23 marca br. uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w festiwalu zawodów „Q-mam swój zawód” organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy. Po przyjeździe uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy wg indywidualnych zainteresowań. Grupa 1 uczestniczyła w bloku pn. „Architektura krajobrazu i ogrodnictwo” - „Ogród w słoiku”, „Mój pierwszy projekt” oraz „Wielkanocna niespodzianka - warsztaty florystyczne”. W tym samych czasie grupa 2 brała udział w bloku pn. „Weterynaria i hodowla koni” – „Zasady pielęgnacji koni”, „Badanie kliniczne i badanie USG zwierząt” oraz „Pielęgnacja psów”. Festiwal został wzbogacony o zwiedzanie szkoły, quiz matematyczny, udział w „Dniu Chleba” i wiele innych. Atrakcje festiwalowe zachwyciły wszystkich gimnazjalistów.
MN

Marzec 2018 - Gminny Przedszkolny Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie

W środę 21 marca w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do Gminnego Przedszkolnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny przedszkolak”. W konkursie wzięło udział trzynaścioro dzieci w wieku 5 i 6 lat. Przedszkolaki przystąpiły do obrazkowego testu, po którym osoby z maksymalną liczbą punktów wzięły udział w dogrywce w postaci zagadek i pytań. Poziom wiedzy przedszkolaków był wysoki. Po wyrównanej rywalizacji wyłoniono troje dzieci, które zajęły ex aequo I miejsce. Są to Kinga Zwiewka, Kacper Lewandowski i Filip Ciążyński. Osoby te będą reprezentowały naszą placówkę w kwietniu w konkursie na szczeblu gminnym.
Życzymy powodzenia.

Marzec 2018 - Akcja "Zwierzaki i pluszaki"

Na pewno każdy, chociaż raz zastanawiał się, co całymi dniami robią zwierzęta w zoo? Aby zapewnić zwierzętom rozrywkę i wysiłek zarówno fizyczny, jak i psychiczny, opiekunowie podrzucają im różne „zabawki”. Tygrys lubi np. bawić się podwieszoną oponą, rysie uwielbiają rozrywać pluszowe maskotki, natomiast serwal często przesiaduje w kartonie i z zamiłowaniem obgryza jego brzegi lub wyleguje się na miękkich poduszkach.
Nasza szkoła przyłącza się do akcji „Zwierzaki i pluszaki” - przynosimy niepotrzebne poduszki, miękkie pluszowe zabawki, piłki różnej wielkości lub grube sznury. Będą one rozdawane mieszkańcom Ogrodu zoologicznego w Myślęcinku, takim jak: rysie, pumy, wilki, niedźwiedzie, ostronosy, wydry, surykatki czy żbiki.
Zbiórkę prowadzi Samorząd Uczniowski SP wraz z opiekunem do końca maja 2018 r.
MN

 

Marzec 2018 - Bliskie spotkania z biologią

8 marca br. uczniowie klas II i III gimnazjum w Sicienku gościli w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie wysłuchali wykładu p. A. Sobieraj-Betlińskiej dotyczącego wybranych zagadnień z zakresu ochrony przyrody w Polsce. Spotkanie stało się doskonałą okazją do zgłębienia i usystematyzowania wiedzy przed egzaminem gimnazjalnym oraz wyjaśnienia trudnych zagadnień z zakresu biologii. Organizatorem cyklu „Bliskie spotkania z biologią” jest Wydział Nauk Przyrodniczych UKW w Bydgoszczy.
MN

 

Marzec 2018 - Sukces w konkursie Ekologia - moja pasja

7 marca 2018 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy odbył się finał konkursu „Ekologia – moja pasja”, w którym uczestniczyli uczniowie z 20 różnych gimnazjów z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Test, składający się z 40 pytań, poruszał tematykę ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska w bardzo szerokim ujęciu. Wszyscy uczestnicy wykazali się bogatą wiedzą a poziom był niezwykle wyrównany. Wśród laureatów konkursu znaleźli się reprezentanci naszej szkoły – Mikołaj Drojma zajął III miejsce, natomiast Sebastian Jakubczak otrzymał wyróżnienie.
W czasie, gdy komisja sprawdzała prace, aby wyłonić zwycięzców, młodzież gimnazjalna poznawała szkołę organizatora konkursu a oczekiwanie na wyniki umilił koncert zespołu Ogrodnik Team.
Serdecznie gratulujemy Mikołajowi i Sebastianowi!
MN

 

Luty 2018 - Ferie w Family Parku

Podczas ferii uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Family Park w Bydgoszczy zorganizowanej przez panie A. Gutowską i E. Lisiecką. Przy wspólnej zabawie miło upłynął nam czas.

 

Luty 2018 - Zaproszenie do udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sicienku serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu powiatu bydgoskiego do udziału w 5 edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej pn. „Żyjmy w zgodzie z przyrodą”, który odbędzie się dn. 28 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku, ul. Bydgoska 8.
MN


Luty 2018 - Dokarmiamy ptaki zimą

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. O skrzydlatych przyjaciołach, jak co roku pamiętają uczniowie naszej szkoły, którzy podczas lekcji przyrody własnoręcznie przygotowali karmidełka z mieszanką zbóż, kaszy i słonecznika a następnie zawiesili je na gałęziach drzew rosnących wokół szkoły.
Wszystkim głodnym ptakom życzymy smacznego!
MN

Luty 2018 - Językowe konkursy walentynkowe

Laureaci konkursów walentynkowych:
Konkurs translatorski – wierszyki niemieckie
I miejsce - Zofia Syrocka 3b
Wyróżnienie - Natalia Śmielak IIIb
Konkurs translatorski - piosenka angielska:
I miejsce - Roksana Przybylska 7a
II miejsce - Dominika Andrzejewska 3b, Zofia Syrocka 3b
III miejsce - Dawid Krasulak IIIa
Konkurs wiedzy – zakochane pary:
I miejsce - Dominika Andrzejewska IIIb, Jaonna Kaniewska
II miejsce - Joanna Bruska IIIa
III miejsce - Zofia Syrocka IIIb, Natalia Maciejewska IIIb
Wyróżnienie - Zofia Maternowska
Konkurs plastyczny - walentynki:
I miejsce - Daria Kowalczyk kl. 4, Dominika Chojnowska kl. 3
II miejsce - Monika Bryl kl. 4, Karol Swietlik kl. 3
III miejsce - Sara Pączkowska kl. 4, Marta Matthews kl. 4
Wyróżnienie - Zofia Maternowska kl. 5
Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów! Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego:-)

 

Luty 2018 - Biologia. Lubię to! innowacja już na półmetku

W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna z biologii pod tytułem „Biologia. Lubię to!”, która odbywa się podczas dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Programem objęta została grupa uczniów klasy II a gimnazjum o ugruntowanych zainteresowaniach przyrodniczych oraz zdolnościach w sferze przedmiotów ścisłych. Celem innowacji jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy biologicznej poprzez praktyczne działanie, wykształcenie umiejętności planowania, prowadzenia i dokumentowania obserwacji oraz prostych doświadczeń biologicznych a także formułowania wniosków na podstawie ich wyników, natomiast tematyka innowacji obejmuje zagadnienia związane z anatomią i fizjologią człowieka oraz jego zdrowiem.
Autorem i realizatorem innowacji jest p. Monika Noińska-Swiniarska.
MN

Luty 2018 - Bal karnawałowy

6 lutego br. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, który został przygotowany przez członków Samorządu Uczniowskiego SP oraz opiekunów – p. Monikę Noińską-Swiniarską oraz p. Agnieszkę Gutowską. Dzięki uprzejmości DJ Diablo, na udekorowanym kolorowymi balonami holu szkolnym, zabrzmiały najnowsze przeboje muzyki disco, która już od pierwszych taktów zagrzała wszystkich do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Podczas imprezy odbywały się także konkursy, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział. Warto nadmienić, iż Rada Rodziców naszej szkoły ufundowała napoje, słodycze oraz drobne nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursów, za co serdecznie dziękujemy!
MN

 

Luty 2018 - Spotkanie z Nikodemem, Jackiem i Leonem - żywa lekcja biologii

W piątek 9 lutego br. naszą szkołę odwiedził p. Jarosław Rejmer, prywatny hodowca i pasjonat przyrodnik z Torunia, który zaprezentował bardzo ciekawą kolekcję mało znanych bezkręgowców i kręgowców. Uczniowie wysłuchali opowieści o życiu i zwyczajach m. in. patyczaków, straszyków, szarańczy, wiji, krocionogów, ptaszników, gekonów, kameleonów i innych zwierząt egzotycznych, zamieszkujących lasy tropikalne Amazonii, Konga, Indii i Malezji. Dużą atrakcją była możliwość dotykania, noszenia a nawet karmienia niektórych zwierząt. Podziw wzbudził również egzotyczny taniec straszyka w rytm muzyki disco. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się trzy pięknie ubarwione kameleony – Nikodem, Jacek i Leon, które chwilami ziewały, jakby znudzone spotkaniem a po chwili starały się odstraszyć ciekawskich uczniów przyjmując waleczną postawę.
Mamy nadzieję, że niecodzienni goście niebawem znów do nas zawitają!
MN

Luty 2018 - Bal przebierańcówklas I-III


Styczeń 2018 - Dzień Banci i Dzień Dziadka

Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa.
A tu w szkole, pierwszaki składają życzenia.
Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom.
Zdrowia, pomyślności, uśmiechów i dużo radości.
E.L.

Styczeń 2018 - Bezpieczne ferie

Jakich zasad przestrzegać, aby bezpiecznie spędzić ferie zimowe? Mogli się dowiedziećuczniowie Szkoły Podstawowej w Sicienku, którzy wzięli udział w dwóch programach profilaktyczno-prewencyjnych: „Bezpieczne ferie” i „Bezpieczny start”. Podczas spotkania z policjantami z jednostki wodnej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy mundurowi przypomnieli uczestnikom podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa na drodze i bezpiecznych zabawach na śniegu, przestrzegając o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą zabawa na zamarzniętych akwenach.Ponadto omówiono zasady udzielania i wzywania pomocy w sytuacji, gdyby uczniowie byli świadkiem niebezpiecznego zdarzenia w wynikuzałamania tafli lodu na zbiorniku wodnym. Uczniowie pamiętali, że najważniejsze w takiej sytuacji jest wezwanie pomocy, powiadomienie dorosłych i służb ratunkowych. Policjanci poinstruowali uczniów, w jaki sposób wzywać pomocy. Starsi uczniowie szkoły wzięli udział w programie „Bezpieczny start”, którego celem było promowanie odpowiedzialnych zachowań młodych kierowców i umiejętności przewidywania zagrożeń oraz przeciwdziałanie tragicznym skutkom zdarzeń drogowych. Podczas spotkania z policjantem, ratownikiem medycznym oraz terapeutą uzależnień młodzież zapoznała się z przepisami z zakresu ruchu drogowego, zmianamiw przepisach o ruchu pieszych i kierującychoraz z zagrożeniami płynącymi ze spożywania alkoholu i środków odurzających podczas kierowania pojazdami, w tym odpowiedzialnością karną. Przedstawiciele służb, wykorzystując prezentacje multimedialne oraz spoty profilaktyczne, przekazali uczniom wiedzę dotyczącą postępowania w sytuacji, gdy znajdą się na miejscu wypadku drogowego.
„Bezpieczny start” to autorski program policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, którego partnerami są Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” oraz Grupa Ratownictwa Medycznego „Auxilium-Med” z Koronowa. Program skierowany jest do młodzieży szkolnej na terenie miasta i powiatu bydgoskiego.

 

Styczeń 2018 - Bal karnawałowy w przedszkolu

Wraz z końcem stycznia w przedszkolu zrobiło się bardzo wesoło i głośno. Księżniczki, pszczółki, policjanci i inne postaci bawiły się w rytm karnawałowej muzyki. Imprezę uświetniły pokazy cyrkowe w wykonaniu artystów z cyrku „Szok”. Dzieci mogły przyjrzeć się akrobacjom cyrkowym, sztuczkom iluzjonistycznym, tańczącym pieskom, a nawet potrzymać ogromnego węża.

 

Styczeń 2018 - Wystawa piramid zdrowego żywienia

W styczniu br. w naszej szkole zorganizowana została wystawa piramid zdrowego żywienia oraz 7-dniowych jadłospisów dla 14-latka. Autorami prac byli uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej oraz II a gimnazjum, którzy w ten sposób zachęcali do zdrowego odżywiania się i spożywania produktów zgodnie z zasadami piramidy zdrowego żywienia, proponując przykładowe menu złożone z 5 pięciu posiłków na każdy dzień tygodnia. Wystawie towarzyszyły hasła: „Żyj smacznie i zdrowo” oraz „Trzymaj formę”.
MN

Styczeń 2018 - Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Przedszkole, jak co roku, powitało babcie i dziadków. Goście, przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku, mogli wysłuchać wierszy, piosenek i obejrzeć pokazy taneczne. Niektóre babcie i dziadkowie mieli też okazję uczestniczyć wraz z wnukami w spektaklu teatrzyku stoliczkowego.

Styczeń 2018 - SP Sicienko Mistrzem Powiatu Bydgoskiego!

18 stycznia w hali sportowej OSiR w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce siatkowej chłopców z rocznika 2002-2004. W zawodach wystartowała 7 drużyn , nasz zespół grał z Koronowem i Ostromeckiem.
W pierwszym meczu wygraliśmy po tie-breaku z Ostromeckiem 2-1 w setach, w drugim meczu wygraliśmy z Koronowem 2-0, i awansowaliśmy z 1 miejsca do półfinału.
W meczu półfinałowym wygraliśmy z Nową Wsią Wielką 2-0, a w finale po bardzo dobrym meczu wygraliśmy z Łochowem 2-0. SP w Sicienku po raz pierwszy została Mistrzem Powiatu Bydgoskiego w piłce siatkowej chłopców !!! Skład drużyny chłopców: Adrian Bielawski, Jakub Noga, Mikołaj Drojma, Marcin Lewandowski, Jakub Banaszak, Jakub Urbański i Patryk Wawrzyniak, trener Miłosz Miękczyński.
MM

Styczeń 2018 - Rakoobrona

W styczniu br. ruszyła w naszej szkole III edycja kampanii „Rakoobrona”, w której udział biorą uczniowie klasy II gimnazjum naszej szkoły. Celem programu jest budowanie świadomości prozdrowotnej wśród ogółu społeczeństwa, w tym w głównej mierze wśród młodych ludzi poprzez promowanie profilaktyki onkologicznej, w szczególności regularnych badań oraz aktywnego stylu życia. Podczas zajęć warsztatowych poruszany jest problem profilaktyki onkologicznej, która może ustrzec przed takimi nowotworami: rak płuca, rak szyjki macicy i rak skóry (czerniak).
Organizatorami kampanii są Fundacja "ROSA" oraz Fundacja „SENSORIA” a patronat merytoryczny i honorowy objęli m.in.: Polskie Towarzystwo Onkologiczne i Ministerstwo Zdrowia.
Najlepszy czas na działanie jest teraz!
MN

Styczeń 2018 - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


Grudzień 2017 - Jasełka dla przedszkolaków

W tym roku szkolnym rodzice wraz z nauczycielami przygotowali przedszkolakom niespodziankę. Tym razem to dorośli zamienili się w aktorów. Dołączyły do nich najstarsze dzieci , pozostałe zaśpiewały przygotowane wcześniej kolędy. Jasełkowy wieczór osłodziły pierniczki i inne smakołyki, często wykonane samodzielnie.

 

Grudzień 2017 - Spotkanie jasełkowe

22 grudnia społeczność szkolna spotkała się na corocznej uroczystości bożonarodzeniowej zorganizowanej przez Justynę Gonciarz i Ilonę Biegańską. W świąteczny nastrój wprowadziła uczniów, pracowników szkoły i przybyłych gości inscenizacja „Podziel się ze mną” przygotowana przez młodzież z klasy VI i IIIb gimnazjum. Na uczniów czekał także gwiazdkowy upominek. Młodzi czytelnicy biblioteki szkolnej znaleźli pod choinką książki ufundowane przez przyjaciół szkoły – studentów Uniwersytetu Każdego Wieku w Bydgoszczy.

Grudzień 2017 - Awans uczniów w konkursie "Ekologia - moja pasja"

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy zorganizował wojewódzki konkurs wiedzy dla gimnazjalistów z zakresu ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody pn. „Ekologia – moja pasja”. Za nami już I etap konkursu, którego celem było wyłonienie 2 uczniów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w podczas finału konkursu 7 marca 2018 r. w siedzibie organizatora. O nagrody zawalczą Mikołaj Drojma i Sebastian Jakubczak z kl. III b gimnazjum.
Powodzenia!
MN

Grudzień 2017 - Konkurs "Do PSZOK tylko krok"

W ramach kompleksowej kampanii edukacyjno-informacyjnej w zakresie zapobiegania powstawaniu odpadów komunalnych, ze szczególnym uwzględnieniem punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) w systemie gospodarowania odpadami zaproszono uczniów placówek oświatowych z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w konkursie „Do PSZOK tylko krok”, polegającym na dokończeniu historii o segregacji i możliwości wykorzystania odpadów w formie komiksu (kategoria – klasy I-VII).
Wyniki konkursu poznamy w lutym 2018 r.
MN

 

Grudzień 2017 - Konkurs "Mój las"

Już po raz XXXI Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Bydgoszczy i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa w Warszawie zorganizowały okręgowy konkurs plastyczny i literacki dla uczniów wszystkich typów szkół pt.: "Mój las" będący częścią konkursu ogólnopolskiego pod tym samym tytułem. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy przyrodniczo-ekologiczno-leśnej oraz promowanie walorów przyrodniczo-turystycznych polskich lasów. W konkursie wzięli również udział uczniowie szkoły w Sicienku, którzy przygotowali prace w 3 kategoriach – praca plastyczna „Mój ulubiony mieszkaniec lasu” oraz albumy „Runo leśne i jego mieszkańcy i „Zwierzęta leśne – sprzymierzeńcy czy szkodniki”.
Czekamy na wyniki…
MN

Grudzień 2017 - Mam Talent

14 grudnia odbył się Finał Konkursu Mam Talent, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności i umiejętności. Najlepsi uczestnicy wyłonieni przez jury w składzie: p. Beata Szczęśniak, p. Anna Cetnarowska, p. Malwina Trząsalska będą mogli zaprezentować się podczas finału WOŚP.
Finaliści: Nicole Borkowska kl.2, Klaudia Golon kl.6, Zofia Janiszewska kl.6, Marta Głowińska kl.7, Zuzanna Wojnowska kl.7, Julia Otlewska kl.7, Szymon Matczak kl.2gimn, Szymon Przybysz kl.2gimn., Dawid Fons kl.2gimn, Przemysław Kowalczyk kl.2gimn, Maja Janiszewska kl.3 gimn. Dominika Andrzejewska 3 gimn.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Organizatorami byli: A. Gutowska i E.M.Lisieccy

Grudzień 2017 - Wystawa bożonarodzeniowa

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wprowadzają wszystkich w nastrój Świat Bożego Narodzenia przygotowali wystawę własnoręcznie wykonanych dekoracji świątecznych. Prace zostały wykonane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na zajęciach technicznych i artystycznych.
AG, ML

Listopad 2017 - Sukces w konkursie "Z ekologią bez granic"

29 listopada siedzibie Stowarzyszenia „Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej” w bydgoskim Myślęcinku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wojewódzkiego konkursu „Z ekologia bez granic” XX edycja – „Świat polskich gatunków chronionych” połączone z otwarciem wystawy i wręczeniem nagród i dyplomów. Na konkurs napłynęło aż 430 prac, ze szkół z całego województwa, w trzech kategoriach: praca plastyczna, fotografia i poezja. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Stanisław Karolczyk, uczeń klasy II otrzymał WYRÓŻNIENIE, natomiast Zofii Syrockiej z klasy III b gimnazjum oraz Roksanie Przybylskiej z klasy VII przyznano NAGRODĘ SPCEJALNĄ.
Serdecznie gratulujemy!
MN

Listopad 2017 - Kujawko-pomorski finał wojewódzki igrzysk młodzieży szkolnej w unihokeju

27 listopada 2017r. w IV LO w Toruniu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju chłopców. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z: Dobre, Pruszcza, Karnkowa, Torunia nr 24, Sicienka i Papowa Biskupiego. W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne:
grupa A: SP Dobre, SP Pruszcz, SP Karnkowo; grupa B: SP 24 Toruń, SP Sicienko, SP Papowo Biskupie.
Wyniki gier eliminacyjnych:
SP Dobre – SP Pruszcz 0 : 0
SP Pruszcz – SP Karnkowo 1 : 1
SP Karnkowo – SP Dobre 0 : 1
I miejsce – SP Dobre 4 pkt
II miejsce – SP Pruszcz 2 pkt
III miejsce – SP Karnkowo 1 pkt
Grupa B:
SP 24 Toruń – SP Sicienko 2 : 1
SP Sicienko – SP Papowo Biskupie 1 : 0
Papowo Biskupie – SP 24 Toruń 0 : 2
I miejsce – SP 24 Toruń 6 pkt
II miejsce – SP Sicienko 3 pkt
III miejsce – SP Papowo Biskupie 0 pkt
Półfinały:
SP Dobre – SP Sicienko 0 : 2
SP 24 Toruń – SP Pruszcz 1 : 2
Finały:
Mecz o V miejsce:
SP Karnkowo – SP Papowo Biskupie 2 : 0
Mecz o III miejsce:
SP Dobre – SP 24 Toruń 3 : 2
Mecz o I miejsce:
SP Sicienko – SP Pruszcz 5 : 0
Ostateczna klasyfikacja:
I miejsce – SP Sicienko
II miejsce – SP Pruszcz
III miejsce – SP Dobre
IV miejsce – SP 24 Toruń
V miejsce – SP Karnkowo
VI miejsce – SP Papowo Biskupie
Skład zespołu Mistrzowskiego – Szkoły Podstawowej w Sicienku:
Jakub Noga, Adrian Bielawski, Szymon Matczak, Szymon Przybysz, Dawid Fons, Mateusz Zybała, Michał Morawski, Antoni Kozłowski.
Trener Mariusz Gałaj.

 

Listopad 2017 - Hej! Grabie w dłoń!

27 listopada br., korzystając z w miarę sprzyjającej jesiennej pogody, uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Sicienku, wyposażeni w odpowiedni sprzęt, udali się w miejsce występowania sicieńskich kasztanowców (przy ulicy Bydgoskiej), aby zgodnie z zasadą 3Z (zebrać, zgrabić, zutylizować) usunąć w powierzchni ziemi liście tych drzew, ponieważ w całej Polsce atakowane są przez niewielkiego szkodnika - szrotówka kasztanowcowiaczka. Larwa tego motyla żerując na liściach tego gatunku drzewa sprawia, że tracą one swoje walory estetyczne a osłabione wieloletnim działaniem szkodnika mogą zginąć. Grabieniem objęto teren wokół 17 okazałych drzew.
W akcję czynnie włączyła się p. Anna Cetnarowska - sołtys Sicienka, która ufundowała również dla uczniów ciepły posiłek po ciężkiej pracy, za co serdecznie dziękujemy!
MN

Listopad 2017 - Półfinał wojewódzki igrzysk młodzieży szkolnej w unihokeju

Wspaniałym sukcesem zakończył się turniej półfinałowy wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeja chłopców dla reprezentacji Szkoły Podstawowej w Sicienku. Zawody odbyły się 21.11.2017r. w Wojnowie, wzięły udział cztery zespoły z: Rynarzewa, Lubiewa, Żnina i Sicienka. Bezapelacyjnie najlepszą drużyną została ekipa ze Szkoły Podstawowej w Sicienku, która pewnie wygrała wszystkie spotkania. Pod każdym względem zawodnicy z Sicienka przeważali nad pozostałymi zespołami i pewnie awansowała do turnieju finałowego.
Kolejność gier:
1) Rynarzewo – Sicienko 1 : 7
2) Żnin – Lubiewo 2 : 3
3) Żnin – Rynarzewo 0 : 2
4) Lubiewo – Sicienko 2 : 6
5) Rynarzewo – Lubiewo 2 : 4
6) Sicienko – Żnin 7 : 2
OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ:
I miejsce – SP Sicienko 9 pkt
II miejsce – SP Lubiewo 6 pkt
III miejsce – SP Rynarzewo 3 pkt
IV miejsce – SP 1 Żnin 0 pkt
Organizatorami zawodów byli:
 Europejski Uczniowski Klub Sportowy Spartakus Sicienko,
 Szkolny Związek Sportowy w Bydgoszczy,
 Urząd Gminy w Sicienku,
 Szkoła Podstawowa w Sicienku.
Skład zespołu Szkoły Podstawowej w Sicienku:
Jakub Noga, Adrian Bielawski, Szymon Matczak, Szymon Przybysz, Dawid Fons, Mateusz Zybała, Michał Morawski, Antoni Kozłowski. Trener Mariusz Gałaj.

 

Listopad 2017 - Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w unihokeju

Dyscyplina – Unihokej
Miejsce – Wojnowo
Obiekt – Hala sportowa w Szkole Podstawowej w Wojnowie
Termin – 08.11.2016r.
Uczestnicy:
A. Igrzyska dzieci (2005 i młodsi):
- Szkoła Podstawowa w Wojnowie dziewczęta
- Szkoła Podstawowa w Białych Błotach chłopcy
B. Igrzyska Młodzieży Szkolnej (2002 – 2004):
- Szkoła Podstawowa w Sicienku chłopcy
- Szkoła Podstawowa w Białych Błotach chłopcy
Wyniki:
A. Igrzyska dzieci (2005 i młodsi):
SP Wojnowo – SP Białe Błota 1 : 3
SP Białe Błota – SP Wojnowo 1 : 0
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Wojnowie dziewczęta - awans
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Białych Błotach – awans
B. Igrzyska Młodzieży Szkolnej (2002 – 2004):
SP Sicienko – SP Białe Błota 12 : 0
SP Białe Błota – SP Sicienko 1 : 14
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Sicienku – awans
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wojnowie – awans
Organizatorem zawodów byli:
- Europejski Uczniowski Klub Sportowy Spartakus Sicienko.
- Starostwo Powiatu Bydgoskiego w Bydgoszczy,
- Urząd Gminy w Sicienku,
- Szkoła Podstawowa w Sicienku.
Uczestniczące drużyny otrzymały puchary, dyplomy, natomiast zawodnicy otrzymali słodkie upominki. Zawody zostały sprawnie i bezpiecznie przeprowadzone. Wszystkie uczestniczące zespoły awansowały do dalszej fazy rozgrywek.
Skład zespołu Szkoły Podstawowej w Sicienku:
Jakub Noga, Adrian Bielawski, Szymon Matczak, Szymon Przybysz, Dawid Fons, Mateusz Zybała, Michał Morawski, Antoni Kozłowski, Przemysław Kowalczyk. Trener Mariusz Gałaj.

 

Listopad 2017 - Wystawa prac gimnazjalistów

W szkole dla rodziców i całej społeczności szkolnej zaprezentowano wystawę prac uczniów gimnazjum wykonanych na zajęciach artystyczno-modelarskich pod opieką pani A. Gutowskiej i pana M. Lisieckiego.

 

Listopad 2017 - Spotkanie autorskie

Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sicienku. MagdalenaPodbylska- autorka detektywistycznych książek dla dzieci - w ciekawy sposób prezentowała swoje książki i wprowadzała uczniów w tajemniczy świat ich bohaterów.
E.L.

 

Listopad 2017 - Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce ręcznej chłopców

16 listopada w hali sportowej OSiR w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce ręcznej chłopców z rocznika 2002-2004. W zawodach wystartowała 7 drużyn , nasz zespół grał z Koronowem, Dąbrową Chełm. i z Brzozą.
W pierwszym meczu ulegliśmy nieznacznie drużynie Koronowa (faworyt zawodów) 5:7, w drugim meczu wygraliśmy z Dąbrowa Chełm 9-2, a w 3 meczu wygraliśmy z Brzozą 8-2, awansując z 2 miejsca do półfinału. W meczu półfinałowym i późniejszym o 3 miejsce przegraliśmy odpowiednio z Żołędowem i minimalnie z Łochowem 7-9, chłopakom zabrakło w ostatnich meczach sił, ale walczyli do końca. Bramki rzucali: J. Banaszak - 19, M. Lewandowski - 6, J. Noga - 4, D. Krasulak, A. Bielawski, J. Urbański po 1.
Skład drużyny chłopców:
Dawid Krasulak - bramkarz, Wojtek Bednarek - bramkarz, Adrian Bielawski, Jakub Noga, Kacper Szmanda, Marcin Lewandowski, Jakub Banaszak, Jakub Urbański i Maciej Ceglarski.
MM

Listopad 2017 - Święto Drzewa

Społeczność Szkoły Podstawowej w Sicienku uczestniczyła w realizacji projektu polonistyczno – przyrodniczo - artystycznego „Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie” – sekretne życie drzew. Złożyło się na niego wiele różnorodnych działań podejmowanych od 10 października, kiedy to obchodzone jest Święto Drzewa, do 10 listopada. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Szkolnym Konkursie Literacko - Artystycznym „Jestem drzewem”. Zadaniem uczestników było napisanie pracy literackiej w formie listu, apelu, opowiadania lub utworu poetyckiego. Jury oceniało bogactwo języka i środków stylistycznych, poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną, pomysłowość w ujęciu tematu, bogactwo szaty graficznej. Autorkami najlepszych prac okazały się Zofia Maternowska, Aleksandra Fons, Zuzanna Miry. Wyróżnienie otrzymali: Joanna Kaniewska, Dominika Bartoszyńska i Mateusz Fons. W kategorii klas starszych na podium znalazły się Julia Otlewska i Urszula Pączka. W ramach lekcji plastyki uczniowie wykonywali prace konkursowe „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa”, które zostały zaprezentowane na wystawie „Drzewa Pana Tadeusza”. Najlepsze prace wyróżniały się oryginalnością techniki, pomysłowością w ujęciu tematu oraz starannością wykonania, a ich autorami byli: Joanna Bruska, Zuzanna Wojnowska, Julia Otlewska, Zuzanna Rutkowska, Zuzanna Langner, Zuzanna Miry. Drugim miejscem jury nagrodziło Dawida Krasulaka, Karolinę Henczel, Laurę Tytko, Zofię Maternowską, a trzecim – Darię Kowalczyk, Joannę Kaniewską i Weronikę Falbę.
Jedną z form realizacji projektu w zakresie przyrody były plakaty „Co każdy o drzewach wiedzieć powinien...” wykonane przez grupy uczniowskie z klas IV-VI podczas lekcji przyrody oraz „Gdyby drzewa umiały mówić... - (nie tylko) ekologiczne wskazówki dla ludzi” autorstwa uczniów klasy VII. Autorami najlepszych prac okazały się Aleksandra Głowińska, Karolina Henczel i Urszula Pączka. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło wśród uczestników projektu założenie hodowli kasztanowców zwyczajnych. Przez kilka tygodni każda z klas skrupulatnie opiekowała się swoimi hodowlami i ostatecznie, ku ogromnej radości, udało się wyhodować 3 drzewka. Zostaną one posadzone na terenie zielonym przy szkole, kiedy nastaną odpowiednie warunki atmosferyczne. Ponadto uczniowie klas IV-VII oraz II-III gimnazjum uczestniczyli w akcji intensywnej zbiórki makulatury pod hasłem „Zbieraj makulaturę - ratuj drzewa!”, której wyniki poznamy pod koniec listopada.

Działania projektowe zakończyły się w piątek Gminnym Konkursem Recytatorskim „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa”. W zmaganiach wzięło udział aż 31 uczestników z klas gimnazjalnych w Wojnowie i Sicienku oraz z klas VII z Wojnowa, Strzelewa i Sicienka. Najlepszą interpretację wiersza, którego tematem były wiosenne drzewa, pochwaliła się Zofia Syrocka i Roksana Kujawka prezentująca utwór „Listopadowe drzewa”. Drugie miejsce zdobyła Patrycja Szczęsna, trzecie – Natalia Śmielak i Renata Stężewska, a wyróżnienie Emilia Kops i Mikołaj Drojma. Pomysłodawczynią i koordynatorem działań była Justyna Gonciarz. W realizacji projektu uczestniczyły Monika Noińska – Swiniarska, Anna Karolczyk i Danuta Pałczyńska.
J.G.

Październik 2017 - I turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski unihokeja

28.10.2017r. w Siedlcu odbył się I turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski w unihokeja w kategorii juniorów młodszych. W zawodach wzięły udział cztery zespoły: Błyskawica Niechanowo, Spartakus Sicienko, Fenomen Babimost, Absolwent Siedlec. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Wyniki:
Błyskawica Niechanowo – Fenomen Babimost 2 : 5
Spartakus Sicienko – Absolwent Siedlec 3 : 3
Błyskawica Niechanowo – Spartakus Sicienko 5 : 1
Absolwent Siedlec – Fenomen Babimost 1 : 6
Fenomen Babimost – Spartakus Sicienko 3 : 2
Absolwent Siedlec – Błyskawica Niechanowo 2 : 7
Klasyfikacja po I turnieju:
1 miejsce - Fenomen Babimost 9 pkt bramki 14 - 5
2 miejsce - Błyskawica Niechanowo 6 pkt 14 - 8
3 miejsce - Spartakus Sicienko 1 pkt 6 - 11
4 miejsce - Absolwent Siedlec 1 pkt 6 – 16
Skład zespołu EUKS Spartakus Sicienko:
Jakub Noga, Adrian Bielawski, Szymon Matczak, Szymon Przybysz, Dawid Fons, Mateusz Zybała, Michał Morawski, Antoni Kozłowski, Marcin Bukolt, Przemysław Kowalczyk. Trener Mariusz Gałaj.
Był to debiut zespołu z Sicienka w rozgrywkach tej rangi. Zabrakło doświadczenia w meczach, w których mogliśmy sprawić niespodziankę i uzyskać lepszy wynik. Tak było w spotkaniach z drużynami z: Siedlec i Babimostu. Mimo wszystko możemy być bardzo zadowoleni z występu zawodników Spartakusa Sicienko.

 

Październik 2017 - Awans uczennicy gimnazjum w konkursie Kuratora Oświaty

26 października br. odbył się szkolny etap wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjum, który organizowany jest przez Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.
Uczennica klasy IIIb Dominika Andrzejewska awansowała do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się już 16 grudnia w LO6 Bydgoszczy. Opiekunką naszej utalentowanej humanistki jest pani Danuta Pałczyńska.
Dominiko, gratulujemy i trzymamy kciuki!
DP

Październik 2017 - Mistrzostwa Gminy Sicienko w piłce ręcznej chłopców

26 października w sali gimnastycznej w Wojnowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Sicienko w piłce ręcznej chłopców z rocznika 2002-2004, 2005 i młodszych oraz dziewcząt z rocznika 2005 i młodszych.
Starsi chłopcy grali mecz w rówieśnikami z Wojnowa, pokonując ich z imponującą przewagą bramkową 26-1 !!! , co dało im awans do Mistrzostw Powiatu. Bramki rzucili: J.Banaszak - 8 , M. Lewandowski - 6, Sz. Matczak - 5, A.Bielawski - 3, J.Noga - 2, K. Szmanda i D. Krasulak po 1. Młodsi chłopcy grali 2 mecze. W pierwszym, po bramkach M. Bartola i R. Fonsa, ograli rówieśników z Wojnowa 2-0 , a w drugim, po ciężkim i trudnej walce wygrali z faworyzowanym Samsiecznem 2-0. Bramki rzucili J. Skinder - z karnego i M. Bartola, jednocześnie wygrywając zawody i awansując do Mistrzostw Powiatu.
Dziewczęta zadebiutowały w zawodach i po bardzo dobrej grze przeciwniczek przegrały z Samsiecznem. Była to dla nich pouczająca lekcja.
Skład drużyny chłopców rocznika 2002-2004 : Dawid Krasulak - bramkarz, Wojtek Bednarek - bramkarz, Adrian Bielawski, Jakub Noga, Kacper Szmanda, Marcin Lewandowski, Jakub Banaszak, Jakub Urbański, Szymon Matczak i Maciej Ceglarski.
Skład drużyny chłopców rocznika 2005 i młodsi: Krystian Kochański - bramkarz, Rafał Fons, Jakub Skinder, Michał Bartol, Leszek Falba, Paweł Bartol, Antek Syrocki, Mateusz Fons i Mateusz Kluska.
Skład drużyny dziewcząt z rocznika 2005 i młodsi: Zosia Janiszewska, Gosia Jurak, Zuzia Rutkowska, Klaudia Golon, Weronika Rakoczy, Zosia Maternowska, Asia Kaniewska i Martyna Możdzeń.
MM

 

Październik 2017 - Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w mini piłce ręcznej chłopców

14 października w sali gimnastycznej w SP Łochowo odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w mini piłce ręcznej chłopców z rocznika 2005 i młodszych. Do turnieju przystąpiło 5 drużyn grano systemem każdy z każdym, nasi chłopcy wygrali 1 mecz, dzielnie walcząc w innych meczach, a po nie spodziewanych wynikach w innym spotkaniach zajeli 5 miejsce. Bramki rzucili : R.Fons - 10, M. Bartol - 2 , J. Skinder - 1.
Skład drużyny chłopców rocznika 2005 i młodsi: Krystian Kochański - bramkarz, Rafał Fons, Jakub Skinder, Michał Bartol, Leszek Falba, Paweł Bartol, Antek Syrocki, Mateusz Fons i Mateusz Kluska.
MM

 

Październik 2017 - Urodziny Kubusia Puchatka

W Gminnej Bibliotece w Sicienku świętowano urodziny Kubusia Puchatka. Uczniowie z klasy pierwszej wykonali prace plastyczne, których bohaterem był nasz jubilat. Dzieci przyniosły ulubione maskotki Kubusia Puchatka i przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Bibliotekarka Anna Piasecka czytała uczniom wybrane przygody Kubusia. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki, uczyły się dobrych manier i składały jubilatowi życzenia. Wspólne spotkanie zakończyło się słodkim – miodowym - poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, za który bardzo dziękujemy.
E.L.

 

Październik 2017 - III w turnieju „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

23.10.2017r. w Bydgoszczy odbyły się eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Drużyna naszej szkoły wzięła udział w kategorii U-12 (rocznik 2006-2007). W tej kategorii wystartowało 16 ekip, które zostały podzielone na 4 grupy. Zespół z Sicienka zagrał w grupie C z zespołami z: Solca Kujawskiego, Brzozia, Wtelna.
Uzyskane wyniki:
Sicienko – Brzozie 5 : 2
Sicienko – Solec Kujawski 5 : 2
Sicienko – Wtelno 6 : 1
Reprezentanci SP Sicienko zajęli w grupie C I miejsce.
W meczu półfinałowym zmierzyli się ze zwycięzcą grupy D reprezentacją Łochowa. Po bardzo zaciętym meczu, po zdobyciu zwycięskiej bramki w ostatniej minucie meczu zespół z Łochowa cieszył się z awansu do finału. Należą się słowa uznania dla młodego zespołu z Sicienka za ambitną grę, za walkę do ostatniego gwizdka sędziego, za godne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych.
Skład drużyny z Sicienka: Falba Leszek, Michał Bartol, Paweł Bartol, Kacper Zboiński, Antoni Syrocki, Aleksander Popa, Jakub Leihs, Oskar Cholewczyński. Opiekun zespołu Mariusz Gałaj.

 

Październik 2017 - Wycieczka do pasieki

Uczniowie kl.1 pod opieką wychowawcy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w pasiece Pana Stanisława Heymanna w Sicienku. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z pracą pszczelarza. Poznały budowę ula i tajemnice produkcji miodu. Pan Heymann w ciekawy sposób demonstrował i opowiadał o swojej pracy i życiu pszczół. Pierwszoklasiści obserwowali, jak pszczoły przygotowują się do zimy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, za który bardzo dziękujemy.
E.L.

 

Październik 2017 - Sprzątanie świata - Polska

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W bieżącym roku szkolnym akcja odbyła się pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty promujące recykling, czyli ponowne wykorzystanie odpadów. Prace zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie informacyjno-edukacyjnej. Ponadto w ramach akcji zorganizowano intensywną zbiórkę makulatury, która miała charakter konkursowy. Zwycięzców poznamy w listopadzie br.
Działania proekologiczne w sicieńskiej szkole odbywają się cały rok szkolny poprzez zbiórkę innych surowców wtórnych (m. in. nakrętek na cele charytatywne) oraz odpadów niebezpiecznych (baterii, starych telefonów komórkowych, płyt CD/DVD) oraz udział w warsztatach, wycieczkach, konkursach i innych akcjach z zakresu ochrony środowiska i przyrody.
MN

Październik 2017 - Forum Naukowe dla młodzieży

12 października 2017 r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyło się Forum Naukowe dla uczniów szkół miejskich i powiatu bydgoskiego, któremu towarzyszyło hasło "Bydgoszcz zdrowa, wolna od nałogów". Celem imprezy było zachęcenie młodzieży do prowadzenia zdrowego stylu życia. Podczas forum uczniowie klas 7 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje dot. uzależnień.Forum zorganizowała PSSE w Bydgoszczy wraz z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych oraz Bydgoską Szkołą Wyższą, która przygotowała dla wszystkich uczestników poczęstunek - owocowe szaszłyki a dodatkową atrakcją był koncert zespołu SilverDuo.
MN

 

Październik 2017 - Bydgoszcz zdrowa, wolna od nałogów III

Pod hasłem "Bydgoszcz zdrowa, wolna od nałogów - jak mnie przekonasz?” odbyła się III edycja konkursu adresowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uczniowie mieli za zadanie poprowadzić wykład wraz z prezentacją multimedialną, dotyczący szkodliwości środków odurzających. Do finału konkursu zakwalifikowały się uczennice klasy 7 Szkoły Podstawowej w Sicienku – MARTA GŁOWIŃSKA i ALEKSANDRA GŁOWIŃSKA, których wystąpienie zyskało uznanie jury i przyznało nagrody – I miejsce dla Oli i II miejsce dla Marty.
Serdecznie gratulujemy sukcesu, tym bardziej, że konkurencja była bardzo duża. Organizatorem Konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy a patronat objęłaOkręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy.
MN

Październik 2017 - Pierwszoklasiści uczniami

W piątek 13 października br. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Sicienku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej połączony z pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Młodzież uczciła Święto KEN montażem słowno-muzycznym. Dzień ten był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i stali się oficjalnie członkami szkolnej społeczności.
Uroczystość przygotowały p. M. Karkowska i p. E. Lisiecka.
M.K.

Październik 2017 - Październik miesiącem Różańca Św.

Październik jest miesiącem Różańca Św.
Aby utrwalić wiadomości o różańcu uczniowie klas I-VI w ramach konkursu szkolnego wykonali własnoręcznie różańce. Młodzi twórcy zadziwili jury pomysłowością. Powstały różańce z żelek, chrupek, cukierków, kukurydzy, a nawet z ziemniaków. Dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzców poznamy w listopadzie 2017 r.
Tegoroczny XVII Dzień Papieski, w którym w szczególny sposób wspominamy postać św. Jana Pawła II, odbywał się pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją”. Uczniowie naszej szkoły upamiętnili postać św. Jana Pawła II poprzez wykonane prace plastyczne - portrety papieża, plakaty z wiadomościami i przesłaniami papieskimi.
Gratulujemy pięknych prac!
I.B.

Październik 2017 - Owoce w szkole

Klasa I zainaugurowała program „Owoce w szkole” lekcją o zdrowym odżywianiu i przygotowała na klasowe śniadanie surówki z warzyw i owoców.
Polecamy takie pyszne lekcje.
E.L.

 

Październik 2017 - Jesień w polu i w zagrodzie

Klasy I-III uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią. Podczas imprezy edukacyjnej pt. „Jesień w polu i w zagrodzie” uczniowie zobaczyli: omłoty cepami i czyszczenie ziarna, mielenie ziarna na żarnach, wykopki i sortowanie ziemniaków, smażenie powideł śliwkowych, produkcję syropu z buraków cukrowych, pokaz orki i narzędzi do uprawy roli, wyrób masła, produkcję kawy zbożowej z jęczmienia, pracę kowala i garncarza. Dzieci smakowały również parowane ziemniaki, chleb z masłem, powidłami czy smalcem. Na koniec zobaczyły dawną szkołę.
E.L.

 

Październik 2017 - Konkurs „Świat polskich gatunków chronionych”

Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy zorganizowało XX edycję konkursu: „Z ekologią bez granic”, który w 2017 odbywa się pod hasłem: „Świat polskich gatunków chronionych”. W konkursie mogły brać fotografie, prace plastyczne lub utwory poetyckie, autorstwa uczniów wszystkich typów szkół z terenu woj. kujawsko-pomorskiego, których tematem przewodnim były chronione polskie gatunki roślin i zwierząt. Listę laureatów poznamy w październiku br. Dziękuję uczniom za ogromne zainteresowanie konkursem!
MN

Październik 2017 - Ogólnopolski konkurs „Nie ma śmieci – są surowce”

W ramach Kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2017” Fundacja „Nasza Ziemia” zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych pt.: „Nie ma śmieci – są surowce”. Zadaniem uczestników konkursu było zinterpretowanie hasła tegorocznej akcji. Wyniki konkursu poznamy w listopadzie.
MN

Październik 2017 - Żołędziobranie

Już po raz 10 organizujemy akcję zbierania żołędzi „Żołędziobranie”, dzięki którym zwierzęta z Bydgoskiego Ogrodu Zoologicznego będą miały zapewnione smakowite posiłki przez całą zimę, bowiem żołędzie to wielki przysmak jeleni, danieli, dzików czy łosi. W naszej szkole akcja potrwa do 9 listopada 2017 r. Czas.... start!!!
MN

 

Październik 2017 - Zbiórka baterii

Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców Sicienka i okolic do korzystania z możliwości selektywnej zbiórki baterii. Nasza szkoła już po raz 9 znalazła się w gronie instytucji, które biorą udział w systemie zbiórki tego rodzaju niebezpiecznych odpadów. Zużyte baterie zebrane selektywnie poddawane są recyklingowi, dzięki czemu: zmniejsza się zanieczyszczenie środowiska, odzyskuje się wiele cennych surowców, np. cynk, zmniejsza się ilość odpadów niebezpiecznych na składowisku. W bieżącym roku szkolnym zbiórka baterii odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno-ekologicznego „Zbieraj z klasą” i będzie trwała do końca maja 2018 r.
Wspólnie pomóżmy Ziemi – to proste!
MN

Październik 2017 - Zwycięstwo na rozpoczęcie nowego sezonu unihokejowego

Miłą niespodziankę sprawili unihokeiści Spartakusa Sicienko zajmując I miejsce w pierwszym turnieju eliminacyjnym Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii junior młodszy, który odbył się 15.10.2017r. w Niechanowie. W turnieju wzięły udział następujące zespoły z: Poznania, Niechanowa, Kolaczkowa i Sicienka. Mecze pomiędzy trzema zespołami z: Sicienka, Kołaczkowa i Niechanowa były bardzo emocjonujące i zacięte do ostatniej sekundy meczu, a o końcowej klasyfikacji decydowały zdobyte bramki.
Wyniki:
Kołaczkowo - Poznań 16 : 2
Sicienko - Niechanowo 5 : 4
Kołaczkowo - Sicienko 9 : 9
Niechanowo - Poznań 12 : 2
Poznań - Sicienko 3 : 18
Niechanowo - Kołaczkowo 4 : 6
Klasyfikacja:
I miejsce - Spartakus Sicienko 7 pkt bramki 32 - 16
II miejsce - Kołaczkowo 7 pkt bramki 31 - 15
III miejsce - Błyskawica Niechanowo 3 pkt bramki 20 - 13
IV miejsce - Salezjanie Poznań 0 pkt bramki 7 – 46
Skład zespołu EUKS Spartakus Sicienko:
Jakub Noga, Adrian Bielawski, Szymon Matczak, Szymon Przybysz, Dawid Fons, Mateusz Zybała, Michał Morawski, Antoni Kozłowski, Przemysław Kowalczyk. Trener Mariusz Gałaj.

Październik 2017 - Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w mini piłce nożnej

12 października 2017 r. na boisku piłkarskim w Łochowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w mini piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2005 i młodsi). Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły z: Sicienka, Brzozy Osielska i Łochowa. Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej w Łochowie.
WYNIKI:
NR SP Brzoza SP Sicienko SP Osielsko SP Łochowo punkty Bramki W/P miejsce
1 SP Brzoza 3 – 1 0 - 2 0 - 6 3 3 9 III
2 SP Sicienko 1 - 3 0 - 1 1 - 9 0 2 13 IV
3 SP Osielsko 2 - 0 1 - 0 1 - 4 6 4 4 II
4 SP Łochowo 6 - 0 9 - 1 4 - 1 9 19 2 I
Skład zespołu z Sicienka: Falba Leszek, Michał Bartol, Paweł Bartol, Kacper Zboiński, Antoni Syrocki, Aleksander Popa, Jakub Leihs, Oskar Cholewczyński, Norbert Borkowski. Opiekun zespołu Mariusz Gałaj.

 

Październik 2017 - Szkoła Podstawowa w Sicienku Mistrzem Gminy Sicienko

06.10.2017r. w Zielonczynie odbyły się Mistrzostwa Gminy w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach wzięło udział pięć drużyn z: Wojnowa, Kruszyna, Samsieczna, Trzemiętowa, Sicienka. Bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa z Sicienka, która wygrywając wszystkie mecze została Mistrzami Gminy na rok szkolny 2017/2018. Okazała się najlepszą ekipą piłkarską. Będzie reprezentowała gminę w zawodach powiatowych w Łochowie 12.10.2017r.
Uzyskane wyniki:
Trzemiętowo – Wojnowo 0 : 2
Samsieczno – Kruszyn 0 : 5
Trzemiętowo – Sicienko 0 : 5
Wojnowo – Samsieczno 2 : 3
Kruszyn – Sicienko 0 : 2
Trzemiętowo – Samsieczno 1 : 6
Wojnowo – Kruszyn 0 : 1
Sicienko – Samsieczno 4 : 0
Trzemiętowo – Kruszyn 1 : 4
Wojnowo – Sicienko 0 : 1
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP Sicienko 12 pkt
II miejsce – SP Samsieczno 9 pkt
III miejsce – SP Kruszyn 6 pkt
IV miejsce – SP Wojnowo 3 pkt
V miejsce – SP Trzemiętowo 0 pkt
Skład Mistrzów z Sicienka: Falba Leszek, Michał Bartol, Paweł Bartol, Kacper Zboiński, Antoni Syrocki, Aleksander Popa, Jakub Leihs, Oskar Cholewczyński, Norbert Borkowski. Opiekun zespołu Mariusz Gałaj.

 

Październik 2017 - Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej chłopców

3 października 2017 r. na boiskach Orlik w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2002-2004).Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów reprezentujących poszczególne gminy naszego powiatu. Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej w Białych Błotach, która w finale pokonała Szkołę Podstawową z Żołędowa 3:0. W meczu o trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Solcu Kujawskim pokonała rówieśników z Nowej Wsi Wielkiej 2:1.
UCZESTNICY TURNIEJU:
Lp Szkoła 1 Szkoła Podstawowa w Białych Błotach
2 Szkoła Podstawowa w Żołędowie
3 Szkoła Podstawowa w Sicienku
4 Szkoła Podstawowa nr 1 w Koronowie
5 Szkoła Podstawowa nr 1 w Solcu Kujawskim
6 Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Wielkiej
WYNIKI:
GRUPA A: 1 2 3 Punkty Bramki Miejsce
1. Białe Błota X 1:0 5:0 6 6:0 I
2. Żołędowo 0:1 X 1:1 1 1:2 II
3. Sicienko 0:5 1:1 X 1 1:6 III
GRUPA B: 1 2 3 Punkty Bramki Miejsce
1. Koronowo X (5:1) (3:1) - - III
2. Solec Kuj. (1:5) X 3:0 3 3:0 I
3. Nowa Wieś Wlk.(1:3) 0:3 X 0 0:3 II
Półfinały:
Solec Kujawski – Żołędowo 1 : 3
Białe Błota – Nowa Wieś Wielka 5 : 0
Mecz o 3 miejsce:
Solec Kujawski – Nowa Wieś Wielka 2 : 1
Finał:
Żołędowo – Białe Błota 0 : 3
Kolejność końcowa:
1. miejsce - Szkoła Podstawowa w Białych Błotach
2. miejsce - Szkoła Podstawowa w Żołędowie
3. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Solcu Kujawskim
4. miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Wielkiej
5. miejsce - Szkoła Podstawowa w Sicienku
Poza klasyfikacją - Szkoła Podstawowa nr 1 w Koronowie
Skład drużyny:
Jakub Noga, Jakub Banaszak, Adrian Bielawski, Marcin Lewandowski, Kacper Szmanda, Hubert Jasiński, Dawid Fons, Jakub Urbański, Dawid Krasulak, Wojciech Bednarek, Patryk Wawrzyniak. Opiekun Mariusz Gałaj.

 

Wrzesień 2017 - Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej

28.09.2017r. w Zielonczynie odbył się mecz piłki nożnej chłopców w roczniku 2002 – 2004 o Mistrzostwo Gminy Sicienko pomiędzy Sicienkiem i Wojnowem. Zawody zakończyły się wynikiem 12 : 2 dla reprezentacji Szkoły Podstawowej w Sicienku. Było to jednostronne widowisko o czym świadczy wynik spotkania.
Skład drużyny mistrzowskiej:
Jakub Noga, Jakub Banaszak, Adrian Bielawski, Marcin Lewandowski, Kacper Szmanda, Hubert Jasiński, Dawid Fons, Urbański, Dawid Krasula, Wojciech Bednarek, Patryk Wawrzyniak. Opiekun Mariusz Gałaj.

 

Wrzesień 2017 - Europejski Dzień Języków

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.
Święto obchodzone jest od 2001 roku 26 września. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym − posiada 23 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości.

Tegoroczny Dzień Języków świętowaliśmy wyjątkowo hucznie. Wszyscy uczniowie wzięli udział w klasowym konkursie na zaprezentowanie państwa wylosowanego europejskiego poprzez ciekawe przebrania, plakat promujący kraj i jego język, udekorowane drzwi klasy. W ofercie znalazły się również wiedzowy konkurs indywidualny na temat państw europejskich. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również Foto-budka.
Pomysłowość dzieci i młodzieży przerosła nasze oczekiwania! Szkoła wyglądała pięknie i kolorowo. Dziękujemy! DP

Wrzesień 2017 - Zgrupowanie sportowe

W dniach 8 – 9 września 2017r. w Zespole Szkół w Sicienku odbyło się pierwsze zgrupowanie sportowe przygotowujące do nowego, bardzo urozmaiconego w zawody sportowe, sezonu. Głównym celem było przygotowanie zawodników do rozgrywek o Mistrzostwo Polski w kategorii juniorów młodszych. Zajęcia treningowe odbywały się w Zespole Szkół w Sicienku i w Zespole Szkół w Wojnowie. Dużo pracy, wspaniała atmosfera, intensywne treningi - tak w skrócie można scharakteryzować pierwsze zgrupowanie sportowe w nowym sezonie. Czas minął błyskawicznie. Zawodnicy zmęczeni ale zadowoleni ze wspólnego powakacyjnego pobytu z grupą. Wspólnie spędzone chwile pozytywnie wpływały na integrację grupę.

Wrzesień 2017 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W poniedziałek 4 września o godzinie 9.00 rok szkolny 2017/2018 został uroczyście rozpoczęty!
W budynku szkoły spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Pani dyrekotr szczególnie serdecznie powitała uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w szkole podstawowej.
Wszystkich zmartwionych tym, że rozpoczął się wrzesień i trzeba iść do szkoły, informujemy - zakończenie roku szkolnego już 22 czerwca 2018r.
Tymczasem, życzymy najlepszych ocen, sukcesów w konkursach i zawodach oraz wielu powodów do dumy!
DP


Asp w warszawie fotografia 15
Akademie sztuk piknych w Polsce Wikipedia, wolna
Asp w warszawie fotografia 20
Studium fotograficzne Akademii Fotografii - Studia dzienne Waw
Asp w warszawie fotografia 55
Zesp Szk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w
Asp w warszawie fotografia 40
Maria Sadowska Wikipedia, wolna encyklopedia
Asp w warszawie fotografia 64
Wrocaw - Uczelnie, studia I i II stopnia
Asp w warszawie fotografia 57
Czycki portal internetowy, aktualnoci
Asp w warszawie fotografia 26
Asp w warszawie fotografia 40
Asp w warszawie fotografia 63
Asp w warszawie fotografia 87
Asp w warszawie fotografia 9
Asp w warszawie fotografia 8
Asp w warszawie fotografia 86
Asp w warszawie fotografia 11
Asp w warszawie fotografia 42
Asp w warszawie fotografia 51